Learn Czech Language. Czech Lessons for Beginners. Common Words & Basic Phrases - Lesson 1. Free flashcards. Czech for kids & adults. Pronunciation by native Czech and English speakers. Naučte se česky. Čeština pro děti cizinců i pro i dospělé. Naučte se anglicky. Angličtina pro děti i pro i dospělé. Krátké věty - Jak se jmenuješ? Odkud jsi? Mluvíš anglicky? Jsem Američan.

Flashcards are a powerful learning tool used by students at all levels of education. Our flashcard videos cover addition, subtraction, multiplication, division, sight words for kindergarten and 1st grade, alphabet, shapes, counting 1-20 and 1-100, learning colors, months, days, foreign languages and telling time.
WATCH THE VIDEO BELOW TO LEARN: CZECH

Useful Translations: Překlad apostily do českého jazyka (vzor), Žádost o vystavení českého rodného listu, Americky rodny list dítěte s apostilní ověřovací doložkou, Apostille, Dobrovolné uznání otcovství, Voluntary Acknowledgment of Paternity

By accessing or using any page on genius777.com, you agree that you have read, understood, and will abide by the Terms of Use, Full Disclaimer, Privacy Policy, Affiliate Disclosure, and Comment Policy.